Z Ria až na pobřeží Pacifiku a Velikonoční ostrov - Argentina

Z Ria až na pobřeží Pacifiku a Velikonoční ostrov

Argentina

, starstarstar

FM


Z Ria až na pobřeží Pacifiku a Velikonoční ostrov

Počet termínů:

4 termíny / 0 Last minute / 4 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Buenos Aires - transparent 22°C


Popis
RIO DE JANEIRO – VODOPÁDY IGUAZÚ – BUENOS AIRES – TIGRE – COLONIA DEL SACRAMENTO – MENDOZA – SANTIAGO DE CHILE – VIÑA DEL MAR – VALPARAISO – VELIKONOČNÍ OSTROV.

Nespokojíte se s návštěvou jedné země? V tom případě Vám ukážeme božské Rio se svými charakteristickými kopci, majestátní vodopády Iguazú, abyste se dále přesunuli na jih do Uruguaye a Argentiny. Tam na Vás čekají vynikající steaky, smyslné tango nebo lahodné víno v Mendoze. Ani se nenadějete a ocitnete se na druhé straně kontinentu v Chile, kde se Vaše putování završí. Vrcholem programu je bezesporu návštěva Velikonočního ostrova.

Minimum: 6 osob
Zájezd zahrnuje
letecká doprava Praha – Rio/Santiago – Praha s přestupy včetně tax, letecká doprava Santiago - Rapa Nui - Santiago včetně tax, vnitrostátní letecká doprava, ubytování v 3-4* hotelech se snídaní, 3 x oběd, 1x večeře, uvedený program včetně vstupů, privátní doprava a transfery, česky mluvící průvodce (minimum 6 osob), anglicky mluvící průvodce na Velikonočním ostrově, služby místních průvodců, zákonné pojištění CK proti úpadku
Zájezd nezahrnuje
jednolůžkový pokoj (23000 CZK), komplexní cestovní pojištění A90 (85Kč/den) vč.storna (1700 CZK), fakultativní výlety a spropitné
Slevy
3% při rezervaci více než 120 dnů před odjezdem, 5% pro stále klienty více než 90 dnů před odjezdem
Program
Den 1
Odlet z Prahy pravidelnou linkou s přestupem.
Den 2
Pobyt v Rio de Janeiru, v jehož průběhu navštívíme vrchol Corcovado, na kterém se ve výšce 710 metrů tyčí slavná socha Ježíše Krista a odkud se nám naskytne působivé panorama. Navštívíme historické centrum města a zajedeme do bohémské čtvrti Santa Teresa, kam donedávna jezdila stará otevřená tramvaj. Dále uvidíme stadiony Maracana a Sambodromo , kde se pořádá největší festival samby na světě. Navštívíme botanickou zahradu, pláže Leblon, Ipanema a Sao Conrado. Vyjedeme kabinovou lanovkou na Cukrovou homoli (Pao de Açúcar). První lanovka nás doveze do stanice Morro da Urca ve výšce 270 m, odkud je možné fakultativně absolvovat vyhlídkový let vrtulníkem nad Riem, a odtud budeme pokračovat až na vrchol do výšky 390 metrů, kde si počkáme na západ slunce. V únorovém/březnovém termínu je možné zúčastnit se závěrečného defilé karnevalu na Sambodromu. Fakultativně je možné absolvovat tzv. favela tour, která Vám umožní v bezpečí poznat odvrácenou tvář Ria. Návštěva dvou typických brazilských restaurací formou bufetu.
Den 3
viz 2.den
Den 4
viz 2.den
Den 5
viz 2.den
Den 6
Odlet do Foz do Iguaçú , kde se nachází jedna z největších přírodních atrakcí Latinské Ameriky – vodopády Iguazú na hranicích Brazílie a Argentiny. Odpoledne návštěva vodopádů na brazilské straně, která Vás okouzlí majestátním pohledem na celkovou šíři vodopádů. Během okruhu kolem vodopádů se Vám připletou do cesty i žebrající nosálové.
Den 7
Tento den nás čeká prohlídka vodopádů na argentinské straně, kde se návštěvníci ocitají v nitru samotných vodopádů a mohou si vychutnat nekonečnou spoustu míst vždy s jedinečnými výhledy na vodopády, které jsou dle názoru mnoha návštěvníků nejkrásnějšími vodopády na světě. Doporučujeme projížďku motorovým člunem pod vodopády, která vás příjemně osvěží. Při návratu do hotelu se zastavíme u hranice Trojmezí Marco de las Tres Fronteras na soutoku řek Iguazú a Paraná.
Den 8
Dopoledne transfer na letiště a odlet do Buenos Aires v Argentině. Po ubytování krátký odpočinek a odpoledne nás čeká prohlídka centra města. Navštívíme Avenida 9 de Julio, Prezidentský palác -Casa Rosada, Catedral Metropolitana, slavný Obelisk, i rušnou pěší zónu Florida a další zajímavá místa.
Den 9
Ranním vlakem se vydáme do městečka Tigre, kam jezdí obyvatelé Buenos Aires na víkendové pikniky a kde se projedeme lodí po ramenech řeky Paraná. Poklidné městečko je příjemnou změnou od rušného centra Buenos Aires. Odpoledne návrat do metropole, kde budeme pokračovat v prohlídce. Navštívíme např. slavný hřbitov Recoleta. Večer Vás čeká nezapomenutelná Tango Show s pravým argentinským steakem.
Den 10
Celodenní výlet lodí do města Colonia del Sacramento, které leží v Uruguayi naproti Buenos Aires. Toto koloniální město je nejstarším městem osídlení Uruguaye a je zapsáno na seznamu UNESCO jako světové kulturní dědictví. Historické centrum je ukázkou koloniální portugalské i španělské architektury. Určitě doporučujeme ochutnat typické uruguayské jídlo – chivito (steak v sendviči). Navečer návrat lodí do Buenos Aires.
Den 11
Ráno odlet do Mendozy, hlavního města vyhlášené vinařské oblasti. Ubytování v hotelu a poté prohlídka historického centra města.
Den 12
Dnešní den je věnován vinařství, které Mendozu proslavilo. Navštívíme několik zdejších vinařství (bodegas), kde budete mít možnost ochutnat místní produkci vína.
Den 13
Přejezd z Mendozy do Chile úchvatnou cestou přes Andy vysoké přes 5000 m a kolem věčně zasněženého vrcholu hory Aconcagua (6960 m). Odpoledne příjezd do Santiago de Chile, ubytování a volno. Večerní procházka v centru města.
Den 14
Po snídani odjezd k pobřeží Pacifiku do největšího přístavu Chile – Valparaíso, města bohémů, otlučených barevných domů vtěsnaných do blízkých svahů a krásných náměstí. Projedeme se několika kuriózními lanovkami, které se zde nacházejí a vyvezou nás do míst s fascinujícím výhledem na město. Uvidíme dům Pabla Nerudy – nejslavnějšího chilského spisovatele. Poté zhlédneme mondénní přímořské město Viña del Mar, luxusní letovisko s kasiny a nádhernými hotely. Díky mnoha parkům a zeleni je nazýváno „zahradním městem“. Navečer návrat do Santiaga.
Den 15
Prohlídka historického centra Santiaga. Náměstí Plaza de Armas s katedrálou Santo Domingo, národní muzeum, Prezidentský palác La Moneda. Procházka starým městem až na vrch Santa Lucía, odkud se naskýtá nádherný výhled na celé město a okolní hory.
Den 16
Odlet ze Santiago de Chile na
Velikonoční ostrov. Po příletu na letiště Mataveri přivítání a transfer do hotelu ve městečku Hanga Roa. Odpoledne Vás čeká exkurze k vulkánu Rano Kau , k obřadní vesnici Orongo a chrámu Vinapu.
Den 17
Celodenní výlet po ostrově, který začnete u chrámu Vaihu, Akahanga, Ahu Tongariki, Te Pito Kura, Nau Nau, Rano Raraku a program zakončíte volným odpolednem na pláži Anakena.
Den 18
Půldenní exkurze k Ahu Akivi, dále k nalezišti Seven Moaias, Banánové jeskyni a kamenolomu Puna Pau.
Den 19
Odlet do Santiaga de Chile a přestup na let do Evropy.
Den 20
Přílet do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.