Valencie – prodloužený víkend - Španělsko

Valencie – prodloužený víkend

Španělsko

, Hotel starstarstarstarValencie – prodloužený víkend

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Madrid - transparent 14°C


Popis
Valencie, třetí největší španělské město, je správním střediskem autonomního regionu Valencia. Rozkládá se na Costa Azahar – Pobřeží pomerančového květu. Bohaté historické dědictví Valencie se promítá v památkách, které připomínají osudové okamžiky tohoto města. Římské zříceniny svědčí o tom, že zde žili Římané, maurský vliv nám připomínají architektonické skvosty na každém kroku a symbol španělské reconquisty, národní hrdina El Cid, je zde všudypřítomný. Llotja de la Seda (La Lonja), kde se provozoval obchod s hedvábím, patří mezi světové dědictví UNESCO a připomíná rozkvět valencijského obchodu. Ve valencijské katedrále La Seu prý je zase ukrytý samotný Svatý Grál. Město má také svoji moderní tvář, stejně přitažlivou jako je historická Valencie. Jen kousek od centra města leží dvě překrásné pláže. Kontrastem k nim je futuristická budova „Město umění a věd“ od světově uznávaného architekta Santiaga Calatravy přitahující miliony hostů ročně. Město leží na pravém břehu řeky Turia, jejíž tok byl celý odveden a původní řečiště bylo přeměněno v obrovský komplex parků a zahrad. Deset kilometrů dlouhý park z Valencie činí jedno z nejzelenějších měst v Evropě. Toto pozoruhodné město na východě Španělska nabízí nekonečné příležitosti návštěv restaurací, kde si můžete dát vynikající paellu, španělský národní pokrm pocházející právě z Valencie, kterou jistě zapijete některým z vynikajících vín. Valencie je město s krásnou polohou – osvěžující přímořské podnebí, pláže, jedinečné památky, výborná kuchyně, Oceánografické muzeum, překrásné parky, to vše vytváří vynikající možnosti pro jednotlivce i celé rodiny s dětmi.
Ubytování
Ubytování je zajištěno v hotelu kategorie 4*, ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.
Zájezd zahrnuje
3 ubytování, 3 snídaně, leteckou přepravu Praha Valencie Praha, transfer do/z hotelu, letištní taxy a poplatky, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Zájezd nezahrnuje
cestovní pojištění a proti stornu (170 CZK), připojištění storno nadstandard (310 CZK), vstupy, přepravu během programu, MHD cca 70 EUR, pěší prohlídka města (minimum 15 osob) 2.den (550 CZK), jednolůžkový pokoj (3690 CZK)
Program
Den 1
Odlet z Prahy do Valencie , transfer do hotelu, ubytování.
Den 2
Snídaně, individuální volno, informativní schůzka s průvodcem v lobby baru hotelu, fakultativně pěší prohlídka městem s českým průvodcem: calle de Xátiva, ulice na místě původních hradeb, Plaza de Toros s jednou z nejkrásnějších býčích arén ve Španělsku, secesní budova hlavního nádraží Estación del Norte, stará secesní tržnice Mercado Central s neopakovatelnou atmosférou, La Lonja (hedvábná burza, jedinečná stavba v gotickém slohu – památka Unesco), katedrála s věží Miquelet,Torre de Serranos (zachovalé masivní věže původního městského opevnění). Další možnosti procházek po historickém centru Valencie – kostel Santa Catalina, Colegio del Patriarcha, Palacio del Marquéz de Dos Aguas nebo návštěvy Museo de bellas Artes.

Den 3
Snídaně, individuální volno, možnost návštěvy Ciudad de las Artes y las Ciencias – Města umění a vědy, rozsáhlý komplex staveb architekta Santiaga Calatravy – Palau de les Arts Reina Sofia (budov opery), Planetárium a hemisférický objekt, Muzeum věd, Ágora, Oceánografický park (jedno z největších akvárií světa, kde jsou zastoupeni živočichové všech moří, představení s delfíny).

Den 4
Snídaně, vyklizení pokojů dle pokynů průvodce, dle časových možností individuální procházky městem, návštěvy muzeí či procházky po přístavu, městských pláží s restauracemi a kavárnami, transfer na letiště, odlet do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.