Technické muzeum Speyer - Německo

Technické muzeum Speyer

Německo

,Technické muzeum Speyer

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
TECHNICKÉ MUZEUM SPEYER má své kořeny v Automobilovém a technickém muzeu v Sinsheimu. Jako výstavní hala sloužila nejdříve památkově chráněná Liller Halle, průmyslová hala z roku 1913, ve které jsou dnes vystaveny především veterány, motorky, letadla a historické hasičské vozy. V současné době muzeum disponuje krytou výstavní plochou přes 25 000 m2 a volnou plochou o velikosti 150 000 m2. Obrovská volná výstavní plocha dává muzeu možnost představit návštěvníkům neobyčejné exponáty velkých rozměrů. Jako první byla U9 - ponorka spolkového námořnictva o délce 46 metrů a hmotnosti 466 tun. V roce 1999 přibyl Antonov 22, do dneška největší sériově vyráběný turbovrtulový letoun s rozpětím křídel 64 metrů a délkou 58 metrů. Dějiny psalo muzeum v roce 2003, kdy byl na okraji výstavních ploch muzea vystaven letoun Boeing 747 "Jumbo Jet" společnosti Lufthansa na obřím ocelovém podstavci. "Jumbo Jet" v technickém muzeu Speyer je až do dneška jediným letounem tohoto typu, který byl rozložen, přepraven mimo letiště a znovu sestaven.
Prozatímní vrchol historie muzea představuje získání ruského kosmického kluzáku BURAN, protějšku amerického Space Shuttle. V technickém muzeu ve Speyeru je kromě BURANu také v nové hale výstava věnovaná kosmonautice s názvem "Apollo and Beyond". Tato výstava na jedinečných exponátech dokumentuje napínavý vývoj cestování do vesmíru s posádkou. Můžete zde vidět vše, co souvisí s cestami do vesmíru, od kosmických skafandrů, přes výživu ve vesmíru, až po toaletu, která funguje i ve stavu beztíže.
V roce 1997 otevřelo technické muzeum v Speyeru filmové kino IMAX DOME, které je jediným svého druhu v Německu. Na rozdíl od jiných kin se v IMAX DOME nepromítá na ploché promítací plátno, ale na obrovskou kopuli. Filmy, které se zde mění každou hodinu, jsou promítány speciální technikou, optimalizovanou pro toto filmové kino.
Zájezd zahrnuje
* dopravu autobusem, * technický doprovod, NÁSTUPNÍ MÍSTA: Rychnov nad Kněžnou - Vamberk - Ústí nad Orlicí - Česká Třebová - Litomyšl - Vysoké Mýto - Chrudim (nebo Holice) - Pardubice - Hradec Králové - Praha - Plzeň.,
Zájezd nezahrnuje
* vstupné technické muzeum cca 13 € (6-14 let cca 11 €, 0-5 let ZDARMA), * vstupné technické muzeum vč. 3D kina cca 16 € (6-14 let cca 12,5 €, 0-5 let cca 6,50 €), * komplexní cestovní pojištění 30 Kč/dospělá osoba/den, 25 Kč/dítě do 12 let/den
Program
Den 1
odjezd v časných ranních hodinách.
Ráno příjezd do Speyeru – celodenní individuální prohlídka technického muzea: sbírky veteránů, motorek, letadel a historických hasičských vozů.
Mezi největší lákadla patří ponorka U9, letoun Antonov 22 a především letoun Boeing 747 "Jumbo Jet" společnosti Lufthansa.
Najdete zde také výstavu věnovanou kosmonautice s kosmickým kluzákem Buran.
Možnost návštěvy kina Imax Dome. Odjezd navečer.
Návrat v nočních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.