Nejkrásnější zámky Bavorska - Německo

Nejkrásnější zámky Bavorska

Německo

Poznávací zájezdy,Nejkrásnější zámky Bavorska

Počet termínů:

5 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

autobus -

Počasí:Hotel
Nejkrásnější zámky Bavorska
1. den:
V časných ranních hodinách odjezd z Prahy do Německa k návštěvě bavorského zámku Linderhof, který leží v nádherném parku a patří do trojice neznámějších zámků bavorského krále Ludvíka II. Zároveň budeme obdivovat malé stavby v parku, spolu s umělou krápníkovou jeskyní. Dále pokračujeme do městečka Oberammergau v údolí řeky Ammer, které je proslaveno svými pašijovými hrami a domy, na kterých nás zaujmou fresky s různými vyobrazeními - náboženskými i pohádkovými. Krátké zastavení v klášteře Ettal, který byl založen ve 14. století a po staletí byl centrem vzdělání, stále je zde gymnázium pro chlapce i dívky. Možnost zakoupení některých klášterních výrobků - pivo, likéry, drobné upomínkové předměty. Odjezd na ubytování v okolí Schwangau.
2. den:
Po snídani navštívíme zámek Hohenschwangau, poslední rodové sídlo vladařského rodu Wittelsbachů a poté neznámější a nejkrásnější německý pohádkový zámek Neuschwanstein, který nám připomene romantický historismus a kouzlo Wagnerových oper. Dále možnost návštěvy působivé expozice v Muzeu bavorských králů či procházky kolem jezera Alpsee. V odpoledních hodinách přejedeme do malebného městečka Füssen, kterému dominuje dodnes obývaný hrad. Individuální volno. Možnost koupání či projížďky lodí po vodní nádrži Forggensee či možnost individuální návštěvy lázní Kristall Therme ve Schwangau s blahodárnou slanou vodou a nádherným výhledem na zámek Neuschwanstein. Nocleh.
3. den:
Po snídani odjedeme směrem k jezeru Chiemsee. Po příjezdu do Prienu am Chiemsee budeme dále pokračovat lodí (za poplatek, není v ceně zájezdu) po jezeře na ostrov Hereninsel, kde navštívíme další královský zámek Ludvíka II. Tento zámek je věrnou kopií zámku Ludvíka XIV. ve Versailles, v mnohém však svůj vzor předčil. Zde zároveň navštívíme muzeum Ludvíka II. a můžeme se zastavit ve Starém zámku, kde Ludvík II. při stavbě Nového zámku bydlel. Odtud pojedeme lodí na další ostrov v Chiemsee - Fraueninsel. Na tomto ostrově se projdeme, budeme vnímat klid a pohodu ostrova, zároveň navštívíme kostel z 15. století. Je zde také ženský klášter, kde budeme mít možnost zakoupení některých výrobků z hospodářské činnosti kláštera. Návrat lodí do přístavu a odjezd směrem do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.
Cenanezahrnuje
vstupy cca 48 EUR
Země
Německo
Trasa zájezdu
Zámek Lindenhof • Oberammergau • zámek Hohenschwangau • zámek Neuschwanstein • Füssen • jezero Chiemsee • Herreninsel • zámek Herrenchiemsee • Fraueninsel
Změna vyhrazena
Změna programu vyhrazena.
Poznámka

Zájezd je pořádán ve spolupráci s partnerskou CK Čedok.
.
Trasa 1: Most, Louny, Slaný, Kladno, Praha, Beroun (dálnice), Rokycany, Plzeň
Trasa 2: Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Beroun (dálnice), Rokycany, Plzeň
Cena zahrnuje
dopravu autokarem • průvodce • 2 noclehy ve 3* hotelu se snídaní • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Minimální počet účastníků
36.
Fakultativní příplatky
jednolůžkový pokoj 1 990 Kč • pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění - viz katalog str. 11
Destinace
Německo

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.