Exotické zájezdy
Luxusní Safari v Keni a odpočinek u moře - 13 dní - Keňa

Luxusní Safari v Keni a odpočinek u moře - 13 dní

Keňa

, Hotel starstarstarstarLuxusní Safari v Keni a odpočinek u moře  - 13 dní

Počet termínů:

12 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

All inclusive

Doprava:

letecky Praha, Vídeň, Mnichov, -

Počasí:

Dnes Počasí v Nairobi - transparent 23°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Luxusní Safari v Keni a odpočinek u moře
Popis zájezdu
Safari a pobytový zájezd, 14 dní, lodge a hotel 4*, all inclusive

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob.

Program lze prodloužit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

TRASA: Nairobi / NP Amboseli / NP Lake Naivasha / Masai Mara / Nairobi / Malindi

Užívejte si vaše safari bez starostí, organizaci a vše ostatní přenechejte na nás - jsme specialisté na SAFARI.

NP Amboseli
Nezapomenutelný zážitek ze safari Vás čeká právě v této divoké rezervaci. Nádherné pozadí tvoří Kilimanjaro nejvyšší hora Afriky (5895 m.n.m.), která leží hned za hranicí v Tanzanii a pod ní se pokojně popásají stáda divoké zvěře. Nejzajímavější oblastí Amboseli jsou mokřiny a pastviny ve středu parku. Zde uvidíte celou „velkou pětku“ africké zvěře - lvy, leopardy, slony, buvoly, nosorožce a dále také gepardy, žirafy, zebry, hrochy, pakoně, antilopy, opice a neuvěřitelné množství práků. Tváří v tvář se také setkáte s Masaji, kteří běžně pratují v lodges či jako strážci parku. Masajové jsou velmi přátelští a kontaktní a rádi se s Vámi dají do řeči. Nikoho by nenapadlo hledat v upovídaném domorodci v tradičním oděvu, který nosí i do „práce“, vysokoškolsky vzdělaného člověka s titulem z britské univerzity v Nairobi. Tato setkání jsou o to autentičtější, že nejde o atrakci připravenou pro návštěvníky, ale o přirozený přátelský rozhovor lidí z odlišných kultur.

Masai Mara
Přírodní rezervace Masai Mara se rozkládá na travnatém území se zelenými pahorky a akátovými háji, v severním výběžku rozsáhlé rezervace Serengeti, což představuje jednu z nejvíce ohromujících divokých rezervací na světě. Početné zastoupení zde má divoká zvěř všech druhů, ale velkým lákadlem parku Serengeti je migrace ohromných stád pakoně hřivnatého (1,4 milionu) a zebry (400 tisíc). V květnu a červnu při hledání vody stáda putují na sever z oblasti Serengeti v Tanzanii a dorazí do Masai Mara přibližně v půli července. Návrat zpět na jih obvykle začíná v polovině října. Průvodci stád jsou samozřejmě jejich přirozenými nepřáteli, takže migrace přivádí do Masai Mara také veliké smečky lvů a dalších predátorů. I když je období migrace zaručeně tím nejlepším obdobím, kdy divokou rezervaci Masai Mara navštívit, je dobré vědět, že po celý rok zdejší území obývají prakticky všechna zvířata afrických rezervací – usídlilo se zde mnoho různých druhů antilop, levharti, gepardi, žirafy a buvoli. Na březích řek Mara a Talek můžete vidět stáda hrochů a slonů. Ani krokodýli zde nejsou žádnou výjimkou. Okrajová území rezervace patří domorodým Masajům, kteří využívají zdejší travnaté pastviny jako zdroj potravy pro svá početná stáda krav. Návštěva masajské vesnice by měla patřit ke každému safari výletu. Zkrátka pro mnohé návštěvníky Keni znamená pobyt v rezervaci Masai Mara vrcholný nezapomenutelný zážitek.

NP Lake Naivasha
Jezero Naivasha znamená v masajském jazyce Maa „rozbouřené vody“. Jezero je 13 km dlouhé a přibližně 5 metrů hluboké. V okolí jezera Naivasha je mnoho farem, kde se pěstují květiny a dále se exportují do Evropy, především do Holandska. Jezero je sladkovodní, dalším sladkovodním jezerem ve Východoafrickém příkopu je pouze jezero Baringo. Jezero má zvláštní fyzikální vlastnosti, v jednu chvíli je jezero klidné a čisté a během 2 minut se vody v jezeře začnou bouřit a jezero je ihned zakalené. Můžete zde pozorovat hrochy, žirafy, buvoly, opice, plameňáky a mnoho druhů ptactva. V národním parku Naivasha rostou stromy Acacia Xanthophlea někdy nazývané jako žlutá zimnice. Nedaleko jezera se nachází Národní park Hell´s Gate. Můžete zde trávit volný čas procházkami nebo jízdou na kole. Plavba lodí po jezeře je také velmi oblíbená.

Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Nairobi - Hotel Panafrican 4*
NP Amboseli - Amboseli Sopa Lodge
NP Lake Naivasha - Naivasha Sopa Lodge
Masai Mara - Mara Sopa Lodge
Keňa/Malindi - Hotel Sandies Tropical Village 4*
Sandies Tropical Village 4*

Kouzelný resort v panenské přírodě u pláže s kokosovníky se nachází asi 10 minut od letiště v Malindi. Sandies Tropical Village nabízí ubytování v čistě bílých domcích s doškovými střechami z palmového listí uprostřed rozlehlé tropické zahrady. Komfortní pokoje v anglickém nebo africkém stylu jsou tím pravým místem pro nerušenou relaxaci. Ve dvoupodlažních domcích připomínající tradiční obydlí je k dispozici soukromý balkon v prvním patře a soukromá terasa v přízemí.
Vybavení pokoje superior:
manželská postel nebo postel typu King Size s moskytiérou, klimatizace, větrák, mini lednička, trezor, telefon,prostorná koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a fénem
Vybavení hotelu:
recepce, bazén, 2 restaurace, 3 bary, internetová kavárna (internet za poplatek), salonek se satelitní TV, prádelna, lékařská péče, obchody, lékárna, konferenční místnost
Restaurace:
restaurace nabízejí pestré bufetové stoly plné těch nejrůznějších dobrot mezinárodní kuchyně a servírují vynikající mořské plody a ryby. V resortu jsou k dispozici tři bary, kde během dne uhasíte žízeň čerstvými džusy a koktejly.
Volný čas:
animační programy, vodní sporty, katamarán, windsurfing, kanoe, potápěčské centrum, plážový volejbal, lukostřelba, stolní tenis, kurzy latinského tance, africké lázně, fitness, diskotéka
Pláž:
písčitá, lehátka a slunečníky zdarma

Lodges budou upřesněny v době jejich rezervace (dle obsazenosti a pohybu zvěře v daném období).

Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet do Keni.

2. den - Nairobi: Přílet do Nairobi, kde se na letišti setkáte s průvodcem naší CK, který vás bude doprovázet po celou dobu Vašeho pobytu na safari. Transfer do vašeho hotelu v Nairobi. Nocleh v hotelu.Hotel.

3. den - Nairobi / NP Amboseli: Snídaně v hotelu v Nairobi, poté odjezd do Národního parku Amboseli (cca 4 hodiny jízdy). Své safari zahájíte rozmanitou cestou do národního parku Amboseli, který leží u hranice s Tanzanií s nádhernými pohledy na zasněženou nejvyšší horu Afriky - Kilimanjaro. Celé odpoledne strávíte na safari projížďce v této rezervaci. Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

4. den - NP Amboseli: Celý den strávíte na dopolední a odpolední safari vyjížďce v Amboseli. Také budete mít chvilku na odpočinek a slunění v této divoké rezervaci. Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

5. den - NP Amboseli / NP Jezero Naivasha: Odjezd k jezeru Naivasha (cca 5,5 hodiny jízdy), kde se vyskytují hroši, žirafy a mnoho druhů ptactva. Fakultativně: plavba lodičkou na jezeře a pěší safari v NP Hell´s Gate (možnost zapůjčení kola). Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

6. den - NP Jezero Naivasha / Masai Mara: Po snídani u jezera odjezd do přírodní rezervace Masai Mara (cca 4 hodiny jízdy). Zde strávíte 2 noci v přírodním ráji se zebrami, pakoni, žirafami, buvoly, slony, antilopami a gazelami. Setkáte se zde s hrdými lvy, obvykle odpočívajícími ve stínu stromů nebo ležícími ve vysoké trávě a čekajícími na svou příští kořist. Je zde velká šance, že uvidíte geparda a při troše štěstí i plachého levharta. Odpolední safari. Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

7. den - Masai Mara: Celý den v rezervaci Masai Mara strávíte na dopolední a odpolední safari projížďce pozorováním divoké zvěře. Fakultativně: návštěva masajské vesnice. Nocleh v lodge.Lodge, plná penze.

8. den - Masai Mara / Malindi: Po snídani odjezd z lodge, cestou poslední safari v Masai Mara, návrat do Nairobi (cca 5 hodin jízdy), kam přijedete později odpoledne. Transfer na letiště v Nairobi k Vašemu přeletu do Malindi, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK, který Vás doprovodí do Vašeho hotelu Sandies Tropical Village 4*. Zbytek dne individuální volno na Vaše aktivity a odpočinek. Hotel, snídaně, all inclusive v Malindi.

9. den - Malindi: Individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu Sandies Tropical Village 4*.Hotel, all inclusive.

10. den - Malindi: Individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu Sandies Tropical Village 4*.Hotel, all inclusive.

11. den - Malindi: Individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu Sandies Tropical Village 4*.Hotel, all inclusive.

12. den - Malindi: Individuální volno na Vaše aktivity. Nocleh v hotelu Sandies Tropical Village 4*.Hotel, all inclusive.

13. den - Malindi: Po snídani individuální volno na Vaše aktivity. Odpoledne transfer na letiště Malindi, odlet do Nairobi k Vašemu mezinárodnímu letu domů.
Snídaně.

14. den: Přílet.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.