Lisabon – prodloužený víkend - Portugalsko - Lisabon

Lisabon – prodloužený víkend

Portugalsko » Lisabon

, Hotel starstarstarLisabon – prodloužený víkend

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Popis
Lisabon, tato pulzující kosmopolitní metropole Portugalska si Vás zaručeně podmaní svojí otevřeností, tak typickou pro všechna velká města jejichž starobylá centra obrací jednu svoji tvář přímo k moři. V tomto případě je to do míst, kde řeka Tejo vytváří u svého ústí do moře rozlehlou zátoku, kam podle legendy připlul kdysi dokonce sám Odysseus. V uličkách a na náměstích starobylých čtvrtí vás bude provázet stejně tak maurská minulost jako připomínky slavných dob námořních objevitelských cest. Maurská čtvrť Alfama okouzlí labyrintem uliček, domky s květinovými balkony se všudypřítomným vlajícím barevným prádlem, ozdobnými kachly azulejos, chodníky s mozaikami... Díky ojedinělé poloze v kopcích najdete v centru Lisabonu také velké množství nádherných vyhlídkových teras, tzv. miradouros, z jejichž laviček obklopených zelení se budete moci kochat panoramatickými výhledy na město pod vámi. Budete-li mít o trochu více času, zůstaňte déle a nahlédněte i kousek za brány Lisabonu – podnikněte výlet do nedalekého královského města – do pohádkové Sintry s královským palácem, do malebného rybářského městečka Cascais a na Cabo da Roca, k nejzápadnějšímu výběžku, kde, slovy básníka Luís de Camoes „země končí a moře začíná“. A nezapomeňte navštívit představení fado - tklivé písně vzpomínající dávno zašlé slávy, melancholické písně dávných časů. Námořní minulost portugalského věku objevů nám připomene čtvrť Belém, odkud kdysi Vasco da Gama a jiní slavní mořeplavci vyplouvali na své objevné plavby. Dobrý vítr do plachet i na tu plavbu vaší, za poznáním krásného města na březích Atlantického oceánu.
Ubytování
Ubytování je zajištěno v hotelu kategorie 3*, ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.
Zájezd zahrnuje
3 ubytování, 3 snídaně, leteckou přepravu Praha Lisabon Praha včetně kabinového zavazadla, transfer do/z hotelu, letištní taxy a poplatky, zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.
Zájezd nezahrnuje
cestovní pojištění a proti stornu (170 CZK), připojištění storno nadstandard (310 CZK), vstupy, přepravu během programu, MHD cca 70 EUR, panoramatická prohlídka města (minimum 15 osob) 2.den (950 CZK), Fakultativní výlet Sintra Cabo da Roca Cascais (minimum 15 osob) 3.den (1350 CZK), odbavené zavazadlo (990 CZK), jednolůžkový pokoj (3990 CZK)
Program
Den 1
Odlet z Prahy do Lisabonu , transfer do hotelu, ubytování.
Den 2
Snídaně, individuální volno. Fakultativní možnost panoramatické prohlídky města (autokar, komentováno průvodcem): Lisabon - historické srdce a duše Portugalska, starobylá čtvrť Belém s klášterem Jeronýmů (vrchol manuelské architektury), věž Torre de Belém (původně obranná věž a maják na řece Tejo), památník mořeplavců, exteriéry hradu Castelo de Sao Jorge, odkud vedou uličky do nejstarší čtvrtě Alfama, založené Féničany, přejedeme světoznámý most Ponte 25 de Abril a z vyhlídky Ježíše Krista na protějším břehu nám bude město ležet jako na dlani, další individuální prohlídky města (např. Muzeum Caluste Gulbenkiana se sbírkami Renoira, Rubense či Rembrandta), výstaviště EXPO s největším oceanáriem Evropy, ubytování v hotelu.

Den 3
Snídaně, individuální volno. Fakultativní výlet do Sintry, Cabo da Roca a Cascais (autokar, komentováno průvodcem): Sintra, bývalé letovisko portugalské šlechty plné paláců různých stylů a křivolakých uliček s malými obchůdky je nejnavštěvovanějším městem Portugalska (UNESCO). Hlavní atrakcí je známý Palácio da Pena z 19. století, který je nejzachovalejším příkladem romantické portugalské architektury, dalším lákadlem je letní rezidence portugalského krále Palácio Nacional de Sintra z přelomu 15. a 16. století (k návštěvě si vyberete jeden z těchto paláců), vychutnáte si výhledy z nejzápadnějšího cípu kontinentální Evropy, Cabo da Roca a v rybářském městečku Cascais možná ochutnáte některou z místních rybích specialit, individuální další prohlídky města, návštěva představení fada, ubytování v hotelu.

Den 4
Snídaně, vyklizení pokojů dle pokynů průvodce, dle časových možností individuální návštěva města, transfer na letiště, odlet do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.