Jagellonská perla - Krakov a Vělička - Polsko

Jagellonská perla - Krakov a Vělička

Polsko

, starstarstarJagellonská perla - Krakov a Vělička

Počet termínů:

2 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

autobus -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: KRAKOV - jagellonská perla s návštěvou Wieliczky
Příplatky
jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 450,- Kč | 1x večeře (os/pobyt) - 290,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna (os/pobyt) - 116,- Kč
Den 1.
1. DEN:
Odjezd z Brna (další nástupní místa: zdarma trasa 4 mimo Frýdek-Místek, za 250 Kč svoz Veselí nad Moravou, Strážnice, Hodonín, Břeclav, za 300 Kč Zlín a Kroměříž) v brzkých ranních hodinách.
V dopoledních hodinách zavítáme do jednoho z nejatraktivnějších solných dolů na světě – do Wieliczky, kde sestoupíme hluboko do podzemí, abychom poznali světově unikátní muzeum těžby soli. Vedle podzemních sálů přímo gigantických rozměrů uvidíme solná jezera, solnou kapli nebo ze soli vytesané sochy známých osobností. Pro svou unikátnost byl tento důl r. 1978 zapsán do seznamu UNESCO. Po příjezdu do Krakova (UNESCO) se projdeme univerzitní čtvrtí s Jagellonskou univerzitou ze 14. stol. a starým městem s dominantním kostelem Panny Marie s gotickým oltářem pokládaným za nejkrásnější v Evropě. Odtud se můžeme vydat za nákupy suvenýrů do známých starobylých krámků tzv. „sukenic“, které se nachází na podmanivém Hlavním náměstí, největším ve střední Evropě. Vychutnáme si atmosféru historického královského města, kterou dotváří i trubač, jenž každou hodinu odtroubí z věže mariánského kostela. Večer se ubytujeme v hotelu 3* v Krakově.
Den 2.
2. DEN: Po snídani se projdeme židovskou čtvrtí Kazimierz, poté se budeme věnovat symbolu Krakova – návrší Wawel. Zde se nachází bývalá královská rezidence a majestátní wawelská katedrála s hrobkami králů a královen. Odpoledne budeme mít možnost prohlédnout si královské zámecké komnaty nebo navštívit některé z četných krakovských galerií a muzeí se vzácnými sbírkami umění. Večer příjezd do ČR.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.