Exotické zájezdy
Cesta kolem světa s českým delegátem - Thajsko

Cesta kolem světa s českým delegátem

Thajsko

, Hotel starstarstarCesta kolem světa s českým delegátem

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Bangkok - transparent 27°C


Stravování
Snídaně
Doprava
Letecky
Program
1. - 2. den
Den 1, 2 Bangkok, Thajsko (s)

Tyto dny navštívíte pravé poklady pulzujícího Bangkoku. Vydáte se obdivovat krásy tzv. Velkého paláce, následně prozkoumáte co nabízí obchodníci na plovoucím trhu. Zažijete Bangkok jako místní při cestování všemi dostupnými druhy dopravy. Návrat na hotel a nocleh.

3. - 6. den
Den 3 – 6 Sydney, Austrálie (s)

V tyto dny nás čeká prohlídka nejhezčího přístavu světa se světoznámou Operou a ikonickým mostem Harbour Bridge. Zajištěna exkurze do Sydney Opera House, rovněž budeme mít čas na prohlídku starobylé čtvrti Rocks a okolí. Doporučujeme prohlídku Akvária, Botanické zahrady, Čínské čtvrti, Darling Harbour apod. Alternativně se můžeme vydat a Bondi beach, kde si můžeme užít koupání a krásnou procházku.

7. - 9. den
Den 7 – 9 Cairns, Austrálie (s)

Po přeletu do Cairns zažijeme tropickou Austrálii. Vydáme se prozkoumat Velký bariérový útes, kde si budete moci prohlédnout podmořský život při šnorchlování, nebo na lodi se skleněným dnem. Vydáme se rovněž do pralesa na krátkou procházku divočinou.

10. - 14. den
Den 10 – 14 – Auckland, Rotorua, Tongariro, Waitomo; Nový Zéland (s)

Po příletu na Nový Zéland se vydáme vypůjčeným autem na okruh severním ostrovem. Vyzvedneme si zajištěné auto a vyrážíme z Aucklandu do oblasti Rotorua. Rotorua je jednou z nejpopulárnějších oblastí severního ostrova a celého Zélandu vůbec. Zde uvidíme gejzíry, geotermické parky s bublajícím bahnem, termální koupele (vstup do parku Wai-O-Tapu v ceně) a maorskou kulturu. Následuje prohlídka přilehlých národních parků a největších atrakcí. Rotorua je také centrem pro adrenalinové sporty, rafting, bungee jumping nebo jízdu na koních. V podvečer můžete vyrazit do termálních koupelí v centru města.

Dále pokračujeme do vyhlášeného NP Tongariro, který je znám díky svým sopkám a krásným trekům. Máte většinu dne na procházku či túru dle vlastního uvážení do blízkosti sopek. Dostane se Vám krásných výhledů na sopky a sopečná jezírka. Poté následuje přejezd asi 170 km do oblasti Waitomo Caves, která je známá svým rozsáhlým komplexem jeskyní a podvodních tunelů. Jednou z hlavních atrakcí jsou svítící červi v některých jeskyních. Odpoledne cesta z oblasti Waitomo zpět do Aucklandu.

15. - 19. den
Den 15 – 19 Tahiti, Bora Bora (s)

Po přeletu na Bora Bora Vás čeká několik odpočinkových dní v ráji v hotelu přímo u pláže. Budeme mít čas vstřebat všechny dosavadní zážitky a načerpat energii na další část naší dobrodružné cesty.

20. - 22. den
Den 20 – 22 Las Vegas, Los Angeles, USA (s)

Z Bora Bora se přesunete opět do rušného světa v USA. Vítá Vás proslulé město zábavy a obrovské show Las Vegas. Po zbytek dne můžete odpočívat v jednom z hotelů na hlavní třídě anebo rovnou vyrazit vyzkoušet jedno z kasin. Následně Vás čeká krátký přelet zpět do Los Angeles, kde se můžete porozhlédnout během volného odpoledne a navštívit jedno ze známých míst nebo si zajít na kvalitní večeři.

23. - 29. den
Den 23 – 29 Lima, Cusco, Machu Picchu – Peru (s)

Přelet do Jižní Ameriky, do hlavního města Limy, kde strávíme den na prohlídku města. Následuje přelet do Cusco, které se nachází téměř 3000 m. n. m. Je to nádherné historické město, kde se mísí španělská koloniální architektura s pozůstatky doby Inků. V říši Inků bylo Cusco hlavním městem a sídlem panovníků. Odpoledne Vás vyzvedneme z hotelu a vezmeme na prohlídku tohoto fascinujícího města. Společně s anglicky hovořícím průvodcem navštívíte hlavní katedrálu, „skálu o 12 úhlech“, ruiny Inků jako jsou Sacsayhuaman, Korincancha, Quenqo. Rovněž prozkoumáme posvátné údolí Inků, které bylo místem mnoha důležitých a posvátných míst Inků. Další zastávkou je vesnička Pisac, vyhlášená svými trhy se suvenýry a uměním. Den zakončíme poblíž řeky Urubamba a historického místa Ollantaytambo.
Po velmi brzké snídani nasedneme do vlaku směr Machu Picchu. Po působivé, 4 hodinové cestě vlakem, která se klikatí nádhernou a divokou přírodou, dojedeme ke ztracenému městu Inků – Machu Picchu. Právem je nazýváno jedním z novodobých divů světa. Tady máme prohlídku městečka s odborným výkladem a pro ty aktivní z nás je tu možnost vyšplhat na přilehlý kopec Huayna Picchu s nádherným výhledem. Ke konci dne se přesuneme do přilehlého městečka Aquas Calientes, odkud pojedeme vlakem zpět do Cusca.

30. - 35. den
Den 30 – 35 Velikonoční ostrov, Chile (s)

Po přeletu z Limy do Santiaga de Chile následuje prohlídka města a pokračujeme dál na Velikonoční ostrov, kde budeme mít 2 denní program. Navštívíte lom Rano Raraku – “továrnu na výrobu soch”. Poté se přesunete na kamennou plošinu Ahu Tongariki, největší ahu nalézající se na jižním pobřeží Velikonočního ostrova, je více než sto metrů dlouhá a okolo dvou metrů vysoká. Na této ahu je vztyčeno 15 soch, včetně nejtěžší dokončené a vztyčené sochy, vážící 86 tun. Další sochy moai budete obdivovat na Te Pito Kura a poslední zastávka toho dne je vyhrazena na úchvatnou pláž Anakena. Dále je v programu návštěva kráteru Rano Kau a vesnice Orongo – vesnice kultu ptačího muže. V odpoledních hodinách zavítáte na Ahu Akivi (7 soch moai), prohlédnete si jeskyni Ana Tepahu a lom Puna Pau, který je jediným zdrojem červené sopečné strusky na Velikonočním ostrově, sloužící k výrobě Pukaa, jež byly nasazovány na hlavy některým sochám Moai. Přelet zpět do Santiga, odkud budete pokračovat do poslední destinace Vaší cesty.

36. - 39. den
Den 36 – 39 Rio de Janeiro, Brazílie (s)

Poslední dny na Vaší cestě budete trávit v městě proslulém karnevaly a barevnými kostýmy. Podíváte se na vrchol hory Corcovado, kde navštívíte sochu Krista s fantastickým výhledem, rovněž Vás vezmeme na protější vrchol hory Suchar Loaf, kde spatříte panoramatický výhled na záliv Guanabara a centrum města. Rovněž budete mít dostatek volného času pro odpočinek a lenošení na plážích Ipanema či Copacabana.

40. - 41. den
Vaše cesta kolem světa končí a vydáváme se na poslední společný let – let domů. Na letišti v Praze se rozloučíme a zamíříme do svých domovů.
Cena zahrnuje
všechny noclehy v 3 až 3,5* hotelu se snídaní dle itineráře
služby českého delegáta
výlety a exkurze dle programu
všechno vstupné dle programu
všechny letištní transfery
všechny lokální i mezinárodní letenky
dopravu dle programu
jídlo jak je značeno v programu (s – snídaně, o – oběd, v – večeře)
všechny výlety a aktivity dle programu (výlet lodí, vstupy na atrakce, organizované výlety)
pronájem auta/vanu s pojištěním na Novém Zélandu
potřebná víza
pojištění CK proti úpadku, osobní cestovní pojištění
cena je kalkulována na základě 1 osoby sdílející dvoulůžkový pokoj
Cena nezahrnuje
pojištění storna zájezdu (na přání)
fakultativní exkurze
služby nezahrnuté v programu
lokální odletová taxa na letišti (pokud je místními úřady vyžadována)

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.